nahoru

Městský dům kultury Sokolov

3D kino Alfa nabízí kromě běžných filmových projekcí také klubová filmová a hudební představení s alternativními a menšinovými žánry.

 

 

PROGRAM FILMOVÉHO KLUBU SOKOLOV 

Průkazky do filmového klubu pro rok 2016 jsou k dispozici před každou projekcí FK. Cena průkazky je 100 Kč a platí od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2016.

LEDEN 2016 

 

 

2. ledna v 17:30

Červená želva – Francie/Japonsko, 2016, animovaný/rodinný, 80 min.

Režie: Michaël Dudok de Wit

Magické vyprávění o koloběhu života.

Nizozemský režisér Michaël Dudok de Wit pracoval na svém prvním celovečerním filmu téměř 10 let. Spolu s japonským kultovním studiem Ghibli, vyladěnou technikou animace a promyšleným dějem vytvořil opravdu působivé dílo. Na ostrově ztroskotá muž. Je zoufalý a pokouší se o záchranu. Tu mu však hatí želva, která se stane hybatelkou jeho dalšího osudu. Červená želva představuje  netradiční rodinný film, který není pro každého. S mluvícími hollywoodskými zvířátky nemá nic společného. Nabízí zážitek na vyšší úrovni. Přesto, že ve fantasy snímku není použito jediné slovo, dokáže nám sdělit víc než leckteré upovídané animáky. Nese univerzální poselství srozumitelné všem, neboť se zaměřuje na zásadní životní mezníky, na lásku, rodinu a střídání generací. Na MFF v Cannes 2016 získal film Zvláštní cenu poroty.

Vstupné: pro členy FK a děti 70,- Kč – pro nečleny 120,- Kč.

2. ledna v 19:30

My tři nebo nikdo –  Francie, 2015, komedie/drama, 102 min

Režie: Kheiron

S laskavým humorem o lásce a emigraci.

Populární francouzský rapper, komik, herec, scénárista, režisér a producent íránského původu, vlastním jménem Nouchi Tabib, se narodil 21. listopadu 1982 v Teheránu, odkud o rok později společně s rodiči uprchl do Francie. O putování svých rodičů natočil Kheiron vkusnou komdru (drama/komedie). S osobitým humorem a velkým nadhledem vypráví pravdivý příběh dvou věčných optimistů Hibata, mladého studenta práv a jeho ženy Fereshteh, kteří jsou nuceni za dramatických okolností emigrovat do Francie. Zde na mladou rodinu čekají další, zcela jiné problémy. Režijní a scenáristický debut populárního komika, který si ve filmu zahrál i hlavní roli, je  příběhem, který se sice dotýká migračních problémů a soužití různých kultur, ale činí tak s vtipem, bez zlehčování, s myšlenkou, že láska nakonec přemůže vše navzdory náročným životním problémům. Vydařený debut získal celou řadu festivalových cen.

Vstupné: pro členy FK 60,- Kč – pro nečleny 120,- Kč.

 

9. ledna v 18:00 – foyer kina Alfa

Vernisáž výstavy Zuzany Kleinerové z volného cyklu „ Tady jsem“, který prezentuje výtvarníky

z našeho města.

9. ledna v 19:30

Paterson - USA, 2016, drama, 113 min

Režie: Jim Jarmusch

Každý nový den je dar.

Představovat návštěvníkům filmového klubu ikonu nezávislého filmu Jima Jarmusche považuji za nošení dříví do lesa. V nepravidelných tři a čtyřletých intervalech nás režisér vždy obdaří dílem, ve kterém svérázně přednese svůj názor na věc. Paterson je řidič autobusu, ale také básník. Žije se svou ženou ve městě Paterson, kdysi proslulém, dnes zapomenutém. Sledujeme jeho každodenní život, který je poskládán z práce, společné večeře, venčení psa, pivka v místní hospodě a spánku. Drobné detaily, z nichž je tvořen Patersonův vnitřní svět, jemný humor  a Jarmuschova poetika dodává snímku nečekaný půvab. „Chtěl jsem, aby Paterson byl protilékem vůči pesimistickým dramatům a akčním filmům,“ říká Jim Jarmusch. „Divák by jej měl nechat volně plynout před očima, jako obrazy viděné z okna autobusu po cestě ulicemi zapomenutého města.“ K dramatickému zvratu jednoduše nedojde, protože není potřeba.   

Vstupné: pro členy FK 60,- Kč – pro nečleny 120,- Kč.

 

16. ledna  v 19:30  

Agnus dei – Polsko/ Francie, 2016, drama, 100 min.

Režie: Anne Fontaine

Silný příběh, o osvobozování, válce, utrpení, víře a lidskosti.

Každá válka zanechává za sebou spálenou zem. Je všeobecně známou skutečností, že osvobozující Rudá armáda plenila a ničila stejně jako jiné vojenské oddíly od zrodu válek, jen se o tom léta nemluvilo. Na francouzskou lékařku Červeného kříže Mathilde, která v prosinci 1945 v Polsku pečuje o vojáky před jejich návratem domů, se obrátí s prosbou o pomoc polská řádová sestra. Lékařka se nejprve zdráhá, ale posléze s ní odejde do kláštera, kde žije v téměř naprosté izolaci třicet benediktinek. Několik z nich za velmi dramatických podmínek otěhotnělo a chystá se porodit. Mezi nevěřící a racionálně založenou Mathilde a jeptiškami, svázanými přísnými pravidly své řehole, se postupně vytvářejí komplikované vztahy, které se v nebezpečné situaci ještě více vyhrotí. Působivé dílo lucemburské režisérky Anny Fontaineové se zabývá především tabuizovaným tématem sexuálního násilí za války a v poválečném období

Vstupné: pro členy FK 60,- Kč – pro nečleny 120,- Kč

 

23. ledna v 19:30

Šíleně šťastná –  Itálie / Francie, 2016, komedie, 116 min

Režie: Paolo Virzì

Cenami ověnčená komedie o přátelství dvou žen v šíleném světě plném normálních lidí.

Existuje celá řada filmů o mužském přátelství. O tom ženském si jich však člověk tolik nevybaví, snad jen road movie Thelma a Louise z roku 1991. Ale dál? Italské drama s komediálními prvky Šíleně šťastná vypráví o pevném poutu mezi dvěma ženami, které se k sobě přimknou v nelehkém životním období. Beatrice je upovídaná bájivá lhářka. Donatella je oproti tomu potetovaná zamlklá introvertka, která v sobě skrývá tíživé tajemství. Obě ženy jsou pacientkami v moderní, ale střežené psychiatrické klinice a postupně se mezi nimi vyvine silné přátelství. Společně pak z léčebny utečou a snaží se ve světě venku během své bláznivé cesty najít štěstí, které obě ztratily… Paolo Virzì, který se také podílel na scénáři, vytvořil uvěřitelnou, vkusnou komedii o ženách, které sice nejsou zrovna příjemné, ale jsou rozhodně životné a hodnověrné. Snímek zatím obdržel 13 festivalových cen a řadu nominací.

Vstupné: pro členy FK 70,- Kč – pro nečleny 110,- Kč

 

30. ledna v 19:30

Viva – Irsko / Kuba, 2015, drama, 100 min

Režie: Paddy Breathnach

Citlivý příběh o hledání vlastní identity a touze po rodině.

Irský režisér Breathnach musel být v minulém životě kadeřníkem, jelikož  již druhý hrdina jeho celovečerních filmů se živí touto profesí. (V prvním, komediálním snímku Dohola, si toužil splnit své tvůrčí sny mladý nesmělý Ir). Ve filmu Viva se ocitáme v Havaně. Mladý Jesus pracuje jako kadeřník v nočním travesty klubu a sní o tom, že se jednou stane hvězdou. Díky svému učiteli se mu podaří udělat konkurz a dostane první šanci. Jesusovi však do života nečekaně vstoupí jeho léta nepřítomný otec, bývalý boxer, dnes agresivní alkoholik a všechny Jesusovy naděje zmaří. Vzájemné představy o životě nemůžou být rozdílnější a dochází k tvrdému střetu. Jen pozvolna nacházejí otec a syn vhled do světa toho druhého.  Film reprezentoval Irsko v nominacích na Oscara, získal řadu festivalových cen a byl uveden na Febiofestu 2016.

Vstupné: pro členy FK,70- Kč – pro nečleny 110,- Kč.

 

Průkazky do filmového klubu na rok 2017, lze zakoupit před každou projekcí filmového klubu.

Cena průkazky je 110 Kč a platí na celý kalendářní rok ve všech filmových klubech v republice.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2017 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.