nahoru

Městský dům kultury Sokolov

 

 

Oslavte s námi 45 let Filmového klubu Alfa.

Připravili jsme si pro vás "BEZVA BŘEZNOVÉ BIJÁKY".

.

 

 

KINO ALFA VYLEPŠUJE SLUŽBY NEJEN O ELEKTRONICKÉ VSTUPENKY

Konec roku se v sokolovském kině Alfa nese v duchu změn a zlepšování komfortu. Od čtvrtka 1. prosince fungují elektronické vstupenky. Na řadě je také výměna plátna a promítacího systému nebo nové 3D brýle.

 

Městský dům kultury Sokolov podal se souhlasem Rady města žádost o dotaci na takzvanou redigitalizaci. V současné době je její realizace v plném proudu. Výměnu si žádalo plátno a celý promítací systém, který by zastaralou technikou mohl ohrozit promítání filmových novinek. Nová technologie 4K splňuje všechny normy pro projekce v premiérových kinech, které lze očekávat v příštích letech. Nové plátno bude mnohem zářivější a bude mít lepší odrazivost. Výměna se uskuteční v pondělí 19. prosince. Výměna projektoru pak proběhne během následujícího týdne.

Od čtvrtka 1. prosince disponuje kino Alfa novými čtečkami na e-vstupenky. „Naši diváci si mohou nyní rezervaci, platbu a tisk vstupenky zajistit přes internet. Jediné, co ke vstupu do kinosálu potřebují, je tato e-vstupenka s čárovým kódem a tu naši uvaděči překontrolují pomocí čtečky. Novou službou chceme vyjít vstříc těm, kteří s sebou nechtějí nosit hotovost, ani čekat frontu na pokladně, které se bohužel při velmi navštěvovaných filmech jiným způsobem nevyhneme,“ popisuje ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček.

Nová technologie přináší také modernizaci 3D brýlí. „Každý divák si je bude moci jednorázově zakoupit za 25 korun. Divák tak bude disponovat vlastními brýlemi, které si do kina může opakovaně přinést a my tím ušetříme na opravách a jejich poměrně nákladné údržbě,“ dodává Ladislav Sedláček.

„Naším hlavním cílem je být konkurence schopní tak, aby obyvatelé Sokolovska a celého kraje nemuseli dojíždět například do multiplexových kin. Z tohoto důvodu také postupně rozšiřujeme nabídku našeho kino baru a dokončili jsme bezbariérový přístup a sociální zařízení pro vozíčkáře,“ uzavírá ředitel MDK Sokolov.

Nové technologie ve 3D kině Alfa můžete vyzkoušet již během prosince nebo vánočních svátků, stačí si vybrat z nabitého programu, který naleznete zde.

 

  

 

 

 

 

 

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2017 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.