nahoru

Městský dům kultury Sokolov

 

PŘEDSTAVUJEME ZÁŘIJOVÉ PREMIÉRY 3D KINA ALFA

 

Také v září jsou pro vás připraveny nejnovější pohádky, komedie, dramata a horory ze zahraniční i české produkce. Užijte si filmové novinky třeba o víkendu, kdy promítáme opět již od 13 hodin.  

První zářijový týden představíme pohádkový příběh mladé dívky a laskavého obra známého jako Obr Dobr. Společně se vydávají na dobrodružnou cestu s cílem zajmout zlé lidožroutské obry, kteří pronikají do světa lidí. Pokud dáváte raději přednost hororům, tak si nenechte ujít film Fede AlvarezeSmrt ve tmě. Epický příběh Ben-Hura, potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma křivě obviněného ze zrady, uvedeme 3. září. Pamatujete si na události z roku 2014, kdy sériový vrah připravil o život tři pražské taxikáře? Pokud ano, podívejte se na český thriller Taxi 121 inspirovaný právě tímto pravdivým příběhem. 

Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás druhý zářijový týden zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří se pohybují za hranicí zákona v českém dramatickém snímku Zloději zelených koní. O tom, jak studentka čtvrtého ročníku střední školy zcela propadla online hře vadí – nevadí, ve které anonymní společenství „pozorovatelů“ začíná manipulovat každý její tah, vypráví americký thriller Nerve: Hra o život. V pátek 9. září se Tom Hanks představí v dramatu Sully: Zázrak na řece Hudson. Film popisuje události ledna 2009, kdy nouzově přistálo poškozené letadlo na ledových vodách řeky Hudson a kapitán Sully tak zachránil život 155 pasažérům na palubě letadla. Animovaná komedie Lovecká sezóna se svého času stala překvapivým hitem a bláznivá dobrodružství upovídaného jelena Elliota a rozmazleného medvěda Booga pokračují už čtvrtým snímkem. Přijďte se podívat na Loveckou sezónu: Strašpytel.

V německé drama komedii se svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi potkává s floutkem a pohodářem Bennem a zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka a užít si ten Nejkrásnější denv životě. Nejslavnější single holka na světě je konečně zpátky mezi námi. A není sama.  Podle názvuDítě Bridget Jonesové to sice vypadá, že se na ni konečně usmálo štěstí, ale to by nebyla Bridget, kdyby takový prostý akt, jakým je třeba početí, neprovázely znepokojivé otázky. Například ta, kdo je otcem? Jason Statham je nucen cestovat po celém světě, aby spáchal tři naprosto nemožné atentáty a udělal to, co umí nejlépe: provedl je tak, aby vypadaly jako nehody – akční krimi Mechanik zabiják: Vzkříšení uvedeme 15. září.  Mel Gibson se ve filmu Ve jménu krve představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu „Hells Angel“, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho. Jeho 16 letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery a rozhodne se pro zoufalé řešení - zavolá otci.

Čápi nosí děti… nebo alespoň nosívali. Teď nosí balíčky pro celosvětového internetového giganta. Čapí dobrodružství začne ve chvíli, kdy čáp Junior, nejlepší doručovatel společnosti, náhodně aktivuje stroj na výrobu dětí. Ten bez jakékoliv autorizace vyrobí rozkošnou holčičku. V úterý 22. září přináší na plátna kin režisér Antoine Fugua vlastní moderní vizi klasického příběhu Sedmi statečných, pro které při ochraně městečka Rose Creek neplatí žádné zákony. Léto skončilo, ale zábava trvá. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek se po zimní komedii Padesátka vrací do kin v komedii s vůní FranciePrázdniny v Provence.

Přijďte si poslední zářijový čtvrtek poslechnout vyprávění příběhu o tajuplném sirotčinci, který obývají osiřelé děti se zvláštními schopnostmi a vydejte se s chlapcem Jacobem zjistit, zda Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti z vyprávění skutečně existuje. Poslední premiérový film Deepwater Horizon: Moře v plamenech popisuje události na plovoucí vrtné plošině, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. 

 

Přehledný zářijový program ke stažení zde. 

Měsíční program s filmovými trailery najdete zde

 

 

 

 

 

 

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2016 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.