nahoru

Městský dům kultury Sokolov

Barevný čtvrtek: BlueGate

30. března, čtvrtek, 19:00, Hudební klub „M“

Barevný čtvrtek: BLUEGATE

Hudební setkání pro milovníky folku a menšinových žánrů, tentokrát se skupinou BlueGate z Plzně. Bluegrassová skupina, která se nedrží tradičního pojetí žánru, ale v jejím repertoáru najdete vlastní tvorbu i převzaté písně (např. skupiny  Queen). Většina písniček je s českými texty.

Hrají:  Ilon Leichtová, Jiří Plha rybář, Petr Kříž, Petr Šístek

Vstupné: 120,- Kč

Předprodej vstupenek bude zahájen 27. 2. 2017 v Sokolovském infocentru.

 

Předprodej vstupenek na koncert Františka Nedvěda

Předprodej vstupenek na koncert Františka Nedvěda, který se bude konat 16. března 2017 v Městském divadle Sokolov, bude zahájen 14. února 2017. Vstupenky k dostání v Sokolovském infocentru nebo na www.vstupenky.mdksokolov.cz.

Předprodej vstupenek na DUO JAMAHA

Dobrá zpráva pro milovníky tradičních lidovek. Duo Jamaha nejúspěšnější kapela a hvězda TV Šlágr, přijede opět do Sokolova. 

Po loňském úspěšném koncertu se Duo Jamaha opět těší na své fanoušky v Sokolově, tentokrát v Městském divadle. Duo Jamaha zahraje nejen svoje největší hity, ale přidá také nové písně. Jejich dlouho očekávané vystoupení je připraveno na pondělí 3. dubna 2017 od 18:00 hodin. 

Rezervace platí pouze pět dní. Rezervaci vstupenek už nelze provádět pět dní před konáním akce. Vstupenky můžete zakoupit ještě na místě, přímo v den konání akce. Vstupenky jsou velmi vhodným a originálním dárkem nejen pro prarodiče, ale i pro rodiče a přátele.

Cena vstupenky je 290,-Kč a 250,- Kč /nelze uplatnit slevu ZTP/.

Předprodej vstupenek bude zahájen 8. února 2017. Vstupenky k dostání v Sokolovském infocentru nebo na www.vstupenky.mdksokolov.cz.

Změna platnosti rezervací

Monology vagíny

9. března 2017, 19:00, Městské divadlo Sokolov

Eve Ensler: Monology vagíny

Dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti.

Hrají: Dáša Bláhová, Míša Sajlerová, Anna Polívková nebo Jitka Asterová
Režie: Irena Žantovská
Bližší informace: www.monologyvaginy.cz

Předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 4. listopadu 2016 v Sokolovském infocentru.

Rozhledna Hard

Vážení návštěvníci,

oznamujeme Vám, že klíče od rozhledny Hard v Sokolově jsou k zapůjčení pouze na vrátnici Obvodního oddělení Policie ČR Sokolov. Za zapůjčení klíče není vybírán žádný poplatek.

 

VÝROČNÍ TURISTICKÁ ZNÁMKA k 90. výročí založení Hornického domu

Od 20. 11. je v prodeji nová VÝROČNÍ TURISTICKÁ ZNÁMKA k 90. výročí založení Hornického domu. K zakoupení v Sokolovském infocentru za cenu 30,- Kč.

TZ K 90. vro MDK

Sokolov má dvě nové mobilní aplikace

Sokolov s okolím se stal součástí nové aplikace pro mobilní zařízení pod názvem Turista v mobilu, která zpříjemní turistům i místním obyvatelům návštěvu města a zajímavých míst v oblasti. Ke stažení je zde

První verze aplikace Turista v mobilu pomáhá při plánování výletů a návštěv zajímavých míst Sokolova i celé České republiky. A to nejen po svých, ale i na kole nebo kolečkových bruslích. S touto aplikací má každý zájemce jistý cíl cesty a (červeně) značenou nejlepší trasu, na které mu nic zajímavého neunikne. Poskytuje informace o městech a jejich nejlepších bodech zájmu včetně fotografií, kontaktů, kulturních akcí a odkazů na webové stránky či důležitá telefonní čísla. V aplikaci každým dnem přibývají nová místa, trasy a body zájmů. Pro funkčnost aplikace je důležité mít prozatím rychlejší připojení k internetu.

Město je také v balíku aplikací SmartCity umožňujících načítat informace o Sokolově pro jeho občany jako novinky, kulturní události, informace o vedení města, i pro návštěvníky - interaktivní info mapy, důležité památky, fotografie, tipy na ubytování a stravování. Sokolov – Smart City lze stáhnout zde.

sokolovsmartcity

       turista         

Sokolovské infocentrum, Městský dům kultury Sokolov a tým Turista v mobilu přeje hodně krásných kilometrů a turistických zážitků.

Na procházku po městě s doprovodem (průvodcem)

Začátkem roku 2012 Sokolovské infocentrum zahájilo procházky s doprovodem (průvodcem) po historické části Sokolova. Rezervace procházek městem přijímá infocentrum telefonicky na tel. čísle 359 808 729, 714 nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ve všední dny v čase vždy od 8:00 do 17:00 hodin.

Minimální počet zájemců o procházku s doprovodem jsou 2 osoby, maximální počet je do cca 45 osob (autobus). Procházka trvá 1 až 1,5 hodiny. Pro skupinu do 20 osob je cena za procházku 600,- Kč, nad 20 osob 800,- Kč. Přijímáme také objednávky a platbu předem formou faktury. V ceně vstupného je také propagační materiál a plán města Sokolova.

Všechny potřebné údaje k objednávce naleznete na webových stránkách Městského domu kultury Sokolov, města Sokolova a Sokolovského infocentra.

Číst dál: Na procházku po městě s doprovodem (průvodcem)

V Lipové ulici je technické muzeum

V bývalém krytu civilní ochrany v Lipové ulici, kde donedávna byla stanice technické kontroly, zřídili nadšenci technické muzeum. Lidé zde mohou vidět historická auta, motocykly, zemědělské stroje a řadu dalších předmětů včetně vybavení krytu z doby studené války. Raritami jsou malé BMW 700 z roku 1959 s dvouválcovým motorem z motorky nebo poslední Saab vyrobený ve své typové řadě roku 1980. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 11 do 17 hodin. V říjnu 2014 je technické muzeum zavřené. Dospělí zaplatí za prohlídku 45,- Kč, děti 30,- Kč, rodinné vstupné činí 120,- Kč. Více informací naleznete na nových internetových stránkách muzea: www.jadernykryt.cz.

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2017 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.