nahoru

Městský dům kultury Sokolov

Loutková pohádka Míček Flíček

Předprodej vstupenek na loutkovou pohádku Míček Flíček v podání Divadla bez zákulisí, kterou MDK uvede 7. května od 16:00, byl zahájen. Vstupenky k dostání v Sokolovském infocentru nebo na www.vstupenky.mdksokolov.cz.

Bláznivý Petříček

Předprodej vstupenek na divadelní představení Bláznivý Petříček, které se bude konat 18. května od 19:00 v Městském divadle Sokolov, bude zahájen v pondělí 10. dubna v Sokolovském infocentru. Vstupenky budou k dostání také na www.vstupenky.mdksokolov.cz. Upozorňujeme, že nevyzvednuté vstupenky v rezervacích budou uvolněny 7 dní před konáním akce.

Verše s vůní kávy (a dvě kostky navíc) - „Už přeci za dob Adama…“

Předprodej vstupenek na Verše s vůní kávy, které se budou konat 29. dubna v Kavárně Štístko, bude zahájen v pondělí 3. 4. 2017

Vstupenky k dostání v Sokolovském infocentru nebo na www.vstupenky.mdksokolov.cz.

 

Taneční exhibice Beat Generation

POZOR - změna data konání! Vstupenky s datem 18. 5. zůstávají v platnosti.

16. května 2017 od 18:00 hodin, Městské divadlo Sokolov

„Rádi bychom Vás pozvali na naši "4" taneční exhibici, která se uskuteční v Městském divadle v Sokolově. Program bude doslova našlapaný tancem, a to v podání především našich tanečníků a hostů z blízkého okolí Sokolova. Hlavním hostem bude JK Sanchez: tanečník, herec, DJ a performer v jedné osobě. Mezinárodní taneční lektor, který obletěl doslova celý svět a učil např. v Hong Kongu, Japonsku, Americe, Francii, Polsku, Italii, Španělsku, Rusku, Finsku atd. Jeho projekty znají všichni čeští tanečníci a nejen oni. Společně s Wahe Akopjanem ztvárnil dvojici klaunů v představení The Clowns INSIDE The Cirque, se kterými vystupovali v divadle Sadlers Wells London. K vidění budou skupinová vystoupení (choreografie závodní i nezávodní). Tančit budou všechny naše kategorie, takže se určitě můžete těšit na naše nejmenší, také na naše větší a vlastně i na ty největší tanečníky... Své výkony předvedou nejen pokročilí, ale i začátečníci a věřte, že je nás už opravdu hodně !!! Takže, v úterý 16. 5. 2017 od 18:00 se budeme těšit my, celá BG crew !!!! Předprodej vstupenek od 1. 4.  v Sokolovském  infocentru nebo online předprodej na www.vstupenky.mdksokolov.cz. Více info na http://street-dance-sokolov.webnode.cz/.“

Vstupné: 

dospělí - 100,-

děti do 10 let - 50,-

 

Barevný čtvrtek: Roháči

Předprodej vstupenek na Barevný čtvrtek s loketskou skupinou Roháči, který se bude konat 27. dubna od 18:00 v Hudebním klubu "M" v Městském domě kultury, bude zahájen 20. března 2017. Vstupenky k dostání v Sokolovském infocentru nebo na www.vstupenky.mdksokolov.cz

Osobnost města Sokolova za rok 2016

Vstupenky na Osobnost města za rok 2016 budou k dostání v Sokolovském infocentru od 1. dubna 2017.

Rozhledna Hard

Vážení návštěvníci,

oznamujeme Vám, že klíče od rozhledny Hard v Sokolově jsou k zapůjčení pouze na vrátnici Obvodního oddělení Policie ČR Sokolov. Za zapůjčení klíče není vybírán žádný poplatek.

 

VÝROČNÍ TURISTICKÁ ZNÁMKA k 90. výročí založení Hornického domu

Od 20. 11. je v prodeji nová VÝROČNÍ TURISTICKÁ ZNÁMKA k 90. výročí založení Hornického domu. K zakoupení v Sokolovském infocentru za cenu 30,- Kč.

TZ K 90. vro MDK

Sokolov má dvě nové mobilní aplikace

Sokolov s okolím se stal součástí nové aplikace pro mobilní zařízení pod názvem Turista v mobilu, která zpříjemní turistům i místním obyvatelům návštěvu města a zajímavých míst v oblasti. Ke stažení je zde

První verze aplikace Turista v mobilu pomáhá při plánování výletů a návštěv zajímavých míst Sokolova i celé České republiky. A to nejen po svých, ale i na kole nebo kolečkových bruslích. S touto aplikací má každý zájemce jistý cíl cesty a (červeně) značenou nejlepší trasu, na které mu nic zajímavého neunikne. Poskytuje informace o městech a jejich nejlepších bodech zájmu včetně fotografií, kontaktů, kulturních akcí a odkazů na webové stránky či důležitá telefonní čísla. V aplikaci každým dnem přibývají nová místa, trasy a body zájmů. Pro funkčnost aplikace je důležité mít prozatím rychlejší připojení k internetu.

Město je také v balíku aplikací SmartCity umožňujících načítat informace o Sokolově pro jeho občany jako novinky, kulturní události, informace o vedení města, i pro návštěvníky - interaktivní info mapy, důležité památky, fotografie, tipy na ubytování a stravování. Sokolov – Smart City lze stáhnout zde.

sokolovsmartcity

       turista         

Sokolovské infocentrum, Městský dům kultury Sokolov a tým Turista v mobilu přeje hodně krásných kilometrů a turistických zážitků.

Na procházku po městě s doprovodem (průvodcem)

Začátkem roku 2012 Sokolovské infocentrum zahájilo procházky s doprovodem (průvodcem) po historické části Sokolova. Rezervace procházek městem přijímá infocentrum telefonicky na tel. čísle 359 808 729, 714 nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ve všední dny v čase vždy od 8:00 do 17:00 hodin.

Minimální počet zájemců o procházku s doprovodem jsou 2 osoby, maximální počet je do cca 45 osob (autobus). Procházka trvá 1 až 1,5 hodiny. Pro skupinu do 20 osob je cena za procházku 600,- Kč, nad 20 osob 800,- Kč. Přijímáme také objednávky a platbu předem formou faktury. V ceně vstupného je také propagační materiál a plán města Sokolova.

Všechny potřebné údaje k objednávce naleznete na webových stránkách Městského domu kultury Sokolov, města Sokolova a Sokolovského infocentra.

Číst dál: Na procházku po městě s doprovodem (průvodcem)

V Lipové ulici je technické muzeum

V bývalém krytu civilní ochrany v Lipové ulici, kde donedávna byla stanice technické kontroly, zřídili nadšenci technické muzeum. Lidé zde mohou vidět historická auta, motocykly, zemědělské stroje a řadu dalších předmětů včetně vybavení krytu z doby studené války. Raritami jsou malé BMW 700 z roku 1959 s dvouválcovým motorem z motorky nebo poslední Saab vyrobený ve své typové řadě roku 1980. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 11 do 17 hodin. V říjnu 2014 je technické muzeum zavřené. Dospělí zaplatí za prohlídku 45,- Kč, děti 30,- Kč, rodinné vstupné činí 120,- Kč. Více informací naleznete na nových internetových stránkách muzea: www.jadernykryt.cz.

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2017 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.